Pas poporodowy przyczyną obniżenia narządów

Pas poporodowy, gorset to całkowicie zbędne akcesorium!

Pas poporodowy, gorset to całkowicie zbędne akcesorium! Naprawdę.

Jest polecane kobietom przez inne kobiety, młodym mamom, trenującym na siłowni przez trenerów w celu wyszczuplenia talii.

Noszenie gorsetu w dłuższej perspektywie niesie straty i poważne konsekwencje dla naszego ciała. Pas poporodowy od razu zbiera wszelkie wałeczki i odstający brzuch, dając złudzenie zgrabnej sylwetki.

Wyłącza z pracy natomiast mięśnie brzucha i mięśnie kręgosłupa, a to właśnie te mięśnie, kiedy są silne gwarantują nam szczupła talię. W gorsecie nie mają szansy się wzmacniać. Ściana brzucha składa się z kilku warstw mięśni:

  • mięśnia poprzecznego
  • mięśni skośnych wewnętrznych
  • mięśni skośnych zewnętrznych
  • mięśnia prostego

Ogólnie mówiąc – mięsień poprzeczny brzucha dzięki któremu nasza talia wygląda szczuplej jest mięśniem stabilizującym tułów. Więc nawet jak stoisz lub robisz przysiad już ten mięsień pracuje.

Wydaje Ci się, że tylko wykonujesz wymachy rąk?

Twój brzuch pracuje jeszcze bardziej. Chcesz mieć mocny, płaski brzuch i talię osy? Pomoże Ci właściwe ustawienie miednicy i żeber oraz dostosowane ćwiczenia.

Pas poporodowy również zwiększa ciśnienie w jamie brzusznej, a tym samym utrudnia pracę przepony i oddychanie oraz zwiększa ciśnienie na mięśnie dna miednicy osłabiając je. Ściśnięte narządy z jamy brzusznej przemieszczają się do góry utrudniając oddychanie oraz bardziej w dół wywierając duży nacisk na dno miednicy.

Nadużywając pasa narażasz się na nietrzymanie moczu, stolca, żylaki odbytu, obniżenie narządu rodnego. Często obserwuję obniżenie macicy u osób noszących pas poporodowy czy gorset. Jakie jest dobre rozwiązanie?

Ćwiczenia mięśni głębokich (odpowiednie dla danej osoby) oraz kinesiotaping.

  1. Dzień dobry ,
    Super notka ! Czy mialaby Pani do polecenia jakaś literaturę badz artykuły/badania na temat pasów poporodowych i ich wpływu na mięśnie dna miednicy ?
    Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne