Wszystko co mam dopowiedzenia o kulkach gejszy

Jeśli masz ochotę wziąć kubek kawki rano to bez specjalnego myślenia, że masz zaraz zacisnąć palce na kubku.

Jeśli masz ochotę wziąć kubek kawki rano to bez specjalnego myślenia, że masz zaraz zacisnąć palce na kubku. Mięśnie dna miednicy pracują tak samo. Napinają się i rozluźniają podczas aktywności codziennych i podczas ćwiczeń. Czasem pracują źle i wtedy musimy je ćwiczyć. . Ale tez ważne żeby zwrócić uwagę na ich relaks! Powinny rozluźniać się wtedy kiedy jest na to pora, słabiej np. na wdechu lub mocniej gdy np. mamy ochotę opróżnić pęcherz. Ważne by rozluźnienie mięśni było pełne i odpowiednio szybkie.

Wróćmy do porannej kawki ☕️: gdybym kazała Ci trzymać maksymalnie zaciśniętą pięść ?30 minut a potem wziąć kubek: prawdopodobnie nie dasz rady go utrzymać, Twoje mięśnie będą zbyt zmęczone. Tak samo jest z kulkami gejszy.

Nie używamy ich bo właśnie powodują takie napięcie mięśni. Chcesz mieć wydolne mięśnie to poćwicz ładnie! Nie ma zdrowej drogi na skróty.

Co robią mięśnie dna miednicy?

Odpowiadają za trzymanie (kontynencję) moczu/kału/gazów, biorą udział w stabilizacji ciała, biorą udział w porodzie, podtrzymują narządy miednicy jak pęcherz, macica, odbyt i odbytnica, spełnią funkcje seksualne, odpowiadają za odpowiednią dystrybucję ciśnienia śródbrzusznego, dlatego musisz być pewna, że są w dobrej kondycji!

Nie mogą być nadmiernie napięte, przykurczone. Muszą pracować : rozluźniać się i napinać. Musisz umieć je w pełni rozluźnić. Dla zdrowia!!

Po co w ogóle to zamieszanie z kulkami? Sama nazwa wskazuje, że były wynalezione dla gejsz – owszem, mięśnie były spięte i miały dawać przyjemność ale tylko jednej stronie – mężczyźnie.

Kobiety z nadmiernie napiętymi mięśniami dna miednicy skarżą się na trudności w osiągnięciu orgazmu i ból podczas stosunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne
Czytaj

Problem z pęcherzem – Mój problem czy nie?

Pęcherz moczowy jest narządem, który stale wypełnia się moczem, a jego objętość wynosi 400-700 ml. Pierwsze parcie na mocz odczuwamy już przy wypełnieniu 150-200 ml, a kobiety w ciąży jeszcze szybciej, to ważne – abyście wiedziały, że pierwsze uczucie parcia na mocz wcale nie świadczy o pilnej potrzebie oddania moczu.
Czytaj